Copy-of-SinteritLogo-clear-300x95

Sinterit to krakowski producent drukarek 3D, obecny na rynku od roku 2014. Założony przez młodych inżynierów, którzy chcieli przybliżyć bardzo skomplikowaną i drogą technologię druku SLS mniejszym przedsiębiorstwom i amatorom druku 3D.

Ich flagowy produkt, drukarka Sinterit Lisa, to drukarka pracująca w technologii SLS, wykorzystująca proszek poliamidowy spiekany laserem. W porównaniu do konkurencji stanowi kompaktowe rozwiązanie, bardzo tanie i stosunkowo proste w obsłudze. Umożliwia drukowanie obiektów o geometrii, która pozostaje poza zasięgiem drukarek wykorzystujących technologię FDM lub SLA. Przewaga nad powyżej wymienionymi technologiami leży w braku konieczności drukowania podpór dla powierzchni znajdujących sie w nawisie. Otwiera to możliwość drukowania bardzo skomplikowanych modeli, które mogą zawierać subtelne fragmenty wymagające podparcia lub zamknięte przestrzenie. Dla drukarek pracujących w technologii FDM lub SLA wiązałoby się to z drukowaniem podpór, których usunięcie implikowałoby bardzo duże ryzyko uszkodzenia modelu lub byłoby niemożliwe. Względem technologii FDM dodatkowa przewaga leży w średnicy plamki lasera która jest znacznie mniejsza od średnicy dyszy zwykłej drukarki, co oznacza dużo lepszą rozdzielczość wydruku i zdolność do drukowania bardzo drobnych detali.

Możliwości drukarki Sinterit Lisa możemy wykorzystać dzięki specjalnemu oprogramowaniu Sinterit Studio, dostarczanemu razem z drukarką. Oprogramowanie jest przemyślane i łatwe w obsłudze. Informuje nas o wszystkich czynnościach, które musimy wykonać.

Sinterit oferuje swoim klientom materiał poliamidowy PA-12 w szarym kolorze. W porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych przez drukarki SLS, PA-12 jest bardzo tani, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Producent planuje wprowadzić kolejne kolory oraz nowe materiały, w tym elastyczne.

Ponieważ wydruki w technologii SLS wymagają dalszej obróbki, producent postanowił dołączyć do każdej drukarki zestaw niezbędnych narzędzi. Drukarkę można zakupić w dwóch zestawach: z piaskarką i 4 kg materiału lub z 10 kg materiału. Wszystko to składa się na kompleksową obsługę swoich Klientów, którzy od razu po zakupie dostają wszystko co jest potrzebne do wdrożenia drukarki do pracy.

Warto zwrócić uwagę na ofertę Sinterit – producenta, który już teraz zrewolucjonizował technologię SLS oferując bardzo tanią i efektywną drukarkę 3D. Serenit Lisa to maszyna będąca w zasięgu nie tylko duży firm, ale również małych przedsiębiorstw, pragnących skorzystać z dużych możliwości oferowanych przez tę technologię.