photocentric-clear-300x164

Photocentric to brytyjski producent fotopolimerów, założony w 2002 roku.  W ramach firmy stworzony został oddział Photocentric 3D specjalizujący się w drukowaniu przestrzenym. Jest to firma, której doświadczenie płynące z opracowywania i produkcji żywic utwardzanych światłem UV umożliwiło stworzenie własnej drukarki działającej w oparciu o te materiały.

Podstawowym i najważniejszym produktem tego producenta jest drukarka Liquid Crystal LC10. Dzięki wykorzystaniu wspomnianego już doświadczenia w produkcji fotopolimerów, stworzono nową technologię druku DPP (Daylight Polymer Printing). Jest to technologia nawiązująca do technologii SLA, mająca te same zalety związane z gładkością powierzchni i rozdzielczością, ale jednocześnie pozbawioną jej ograniczeń związanych z koniecznością utwardzania wydruków w piecu UV. Wszystko, co musimy zrobić, to włożyć wydruk do pojemnika z wodą i niewielką ilością detergentu, po czym wystawić na światło słoneczne. Kolejnym aspektem wyróżniającym drukarkę LC10 jest bardzo niska cena, nawet w porównaniu do drukarek z najtańszej technologii FDM, prosta konstrukcja oraz bardzo małe rozmiary przy zachowaniu dużego pola roboczego.

Razem z drukarką dostarczana jest licencja na oprogramowanie Creation Workshop, które jest dedykowane do przygotowania modelu do drukowania. Jest to intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowanie, które gwarantuje nam szybkie przygotowanie całego procesu.

Poza powyżej wymienionymi produktami, w ofercie producenta znajdziemy żywice z serii DayLight w wielu wariantach kolorystycznych. Ogromną zaletą żywic DayLight jest bardzo niska cena. W ofercie Photocentric znajdują się żywice w wariantach:

  • Hard – najtwardsza, a zarazem najmniej elastyczna z dostępnych żywic (80 Shore D). Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i nadaje się do drukowania twardych obiektów narażonych na większe obciążenie.
  • Firm – żywica przeznaczona do wykonywania twardych (40 Shore D), a zarazem elastycznych wydruków. Charakteryzuje się dość dużą sprężystością.
  • Flexible – jest to żywica, która wyróżnia się dużą elastycznością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Jej twardość to 65 Shore A.
  • Low Shrinkageżywica do wydruków, w których wymagany jest jak najmniejszy skurcz materiału. Występuje w wersjach Firm oraz Hard.

Razem z drukarką producent dostarcza zestaw użytecznych narzędzi potrzebnych do obsługi całego procesu druku, dzięki czemu nabywca drukarki może od razu ją wdrożyć do pracy.

Wszystko to składa się na obraz solidnego, pewnego producenta, któremu warto zaufać, tym bardziej że nie wiąże się to z dużymi kosztami.