DWS-logo-clear-300x194

DWS to włoska firma założona w 2007 roku w mieście Vicenza, powstała na bazie 20 letniego doświadczenia jej założycieli w R&D oraz technologii SLA. Dzięki temu doświadczeniu udało się stworzyć firmę eksportującą swoje produkty do ponad 60 państw.

To, co świadczy najlepiej o firmie DWS, to jej produkty – drukarki SLA tworzone z wykorzystaniem autorskich, opatentowanych rozwiązań, takich jak np. The Innovative BluEdge® laser system. Rodzina drukarek Digital Wax to podstawowa oferta firmy, skierowana do firm z branży przemysłowej, dużych pracowni jubilerskich i zakładów stomatologicznych. Każda z powyżej wymienionych branży jest otoczona opieką przez specjalnie stworzone do tego celu oddziały, co czyni DWS firmą prawdziwie wyjątkową na tle konkurencji.

Jednym z oddziałów firmy jest DWS LAB, powstały z myślą o obsłudze zwykłych użytkowników. W ofercie DWS LAB znajdziemy drukarkę XFAB. Jest to urządzenie wykorzystujące rozwiązania swoich większych braci z rodziny Digital Wax, przy jednoczesnej kompaktowości i maksymalnym uproszczeniu obsługi. Pierwsze co rzuca się w oczy, to piękny design, na który składa się również brak jakichkolwiek przycisków i paneli do obsługi urządzenia. Drukarka jest w całości obsługiwana przez komputer. Kolejnym aspektem wyróżniającym drukarkę XFAB jest duża dokładność przy drukowaniu, która wynika nie tylko z innowacyjnych rozwiązań technicznych, ale również kontrolowaniu całego procesu druku przez DWS dzięki połączeniu internetowemu. Klient jest pod stałą opieką firmy, więc może mieć pewność, że cały proces druku przebiegnie pomyślnie.

Użytkownik kontroluje proces poprzez oprogramowanie Fictor® XFAB® edition oraz Nauta® XFAB® edition stworzone z myślą o łatwości obsługi. Dzięki przemyślanej architekturze oprogramowania i przyjaznemu interfejsowi, cały proces przygotowania modelu oraz drukowania przebiega gładko i przyjemnie.

Ponieważ sama dokładność techniczna i doskonałość oprogramowania to nie wszystko, DWS LAB zadbał o stworzenie rodziny bardzo dobrych materiałów z grupy fotopolimerów. W ich ofercie znajdziemy materiały w różnych wariantach kolorystycznych, które mogą imitować takie materiały jak akryl, abs, polipropylen, gumę, szkło, nanoceramikę lub wosk. W technologii SLA tak szeroki zakres właściwości mechanicznych i optycznych żywic z jakich może korzystać drukarka to prawdziwy sukces, osiągnięty dzięki wszystkim powyżej wymienionym aspektom drukarki XFAB.

Wszystko to składa się na obraz wyjątkowej firmy, oferującej swoim użytkownikom zdecydowanie więcej niż tylko drukarkę. Każdy klient dostaje po zakupie wszystko to, co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy, dzięki czemu nie straci czasu na żmudne wdrażanie jej do tego do czego jest przeznaczona.