Technologia druku 3D zrewolucjonizowała wiele dziedzin życia. Profesjonalne drukarki 3D są powszechnie używane chociażby w medycynie, a dzięki nim codziennie ratuje się zdrowie i życie ludzi. Nic więc dziwnego, że to fascynujące urządzenie wielu ludzi zapragnęło mieć w domu. Tanie drukarki 3D są chętnie kupowane przez majsterkowiczów, ale też osoby zafascynowane nowymi technologiami, które chcą sprawdzić możliwości druku 3D w warunkach domowych. Jednak decydując się na zakup amatorskiej drukarki 3D, warto wybrać produkt dobrej jakości. Zamawiając bardzo tani produkt, można niestety napotkać kilka problemów.

Złożenie drukarki

Entuzjazm wielu osób, które kupiły tanią drukarkę, kończy się już w momencie otwarcia opakowania. Okazuje się bowiem, że urządzenie dociera do nich w wielu elementach, które należy poskładać. Zdarza się, że poszczególne elementy nie pasują do siebie tak dokładnie, jak powinny. Zbudowanie drukarki wymaga zatem wiele cierpliwości i żmudnej pracy. Chaotyczne i niedokładne złożenie drukarki przekłada się później na problemy z drukowaniem. W zestawie powinna znaleźć się instrukcja, jak zmontować drukarkę krok po kroku. W najlepszym wypadku jest ona w języku angielskim, jednak zdarzały się przypadki, że do kompletu części dołączana była tylko instrukcja po chińsku. Kolejną przeszkodą jest to, że często zestaw nie jest kompletny. W pudełku z tanią drukarką może brakować na przykład uchwytu do szpuli filamentu. W tym przypadku jej własnoręczne skonstruowanie wymaga od właściciela drukarki nie lada wyobraźni.

Nauka drukowania

Nauka drukowania w 3D jest o wiele prostsza dla właścicieli markowych drukarek 3D. Na forach internetowych i stronach producentów można znaleźć wiele porad i opisów, które pomogą stawiać pierwsze kroki z tą technologią. Do tanich drukarek zazwyczaj producent dodaje też najtańszy filament, który ma wątpliwą jakość. Może on zniechęcić do nauki drukowania w 3D chociażby przez to, że drukowany model będzie się słabo spajał na warstwach.

Komentarze zamknięte.