Gdy pasjonat druku 3D zaczyna opowiadać o swoich osiągnięciach laikowi, temu drugiemu może wydawać się, że słucha opisu sceny z filmu science-fiction. Jednak druk 3D stał się codziennością i wykorzystywany jest nie tylko w wielu fabrykach i ośrodkach badawczych, ale także w szpitalach i bazach wojskowych. Wydawać by się mogło, że drukarki 3D to bardzo skomplikowane urządzenia, które wymagają specjalistycznej wiedzy, by dało się je obsługiwać. Poniekąd tak jest – profesjonalne drukarki 3D drukujące ludzkie tkanki wymagają nadzoru szeregu wykwalifikowanych osób. Jednak drukarki do domowego użytku są banalnie proste w obsłudze do tego stopnia, że jedna ze znanych firm produkujących zabawki planuje wypuścić na rynek jeszcze bardziej uproszczony model jako… zabawkę dla dzieci.

Drukarka 3D dla dzieci

Drukarka dla najmłodszych ma odzwierciedlać pracę zwykłej drukarki. To produkt  dedykowany dla dzieci od lat 13, pozwalający na wydrukowanie różnego rodzaju figurek i zabawek. Oczywiście producent zadbał o to, by urządzenie było bezpieczne dla dzieci. Podczas drukowania będą blokować się drzwiczki, przez które dziecko mogłoby wsadzić rękę do drukarki, a filament ma mieć skład zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Drukarka będzie współpracowała ze specjalnie napisaną dla niej aplikacją na telefon lub tablet, dzięki której maluchy będą mogły wysyłać do drukarki swoje projekty. Co ciekawe, dzieci będą mogły również tworzyć własne projekty.

Zabawka edukacyjna

Chociaż producent przekłada premierę swojej zabawki o kolejne miesiące, to pedagodzy i rodzice z niecierpliwością oczekują, kiedy dziecięca drukarka 3D będzie dostępna w sklepach. Konstruowanie własnych zabawek wpływa bardzo pozytywnie na kreatywność i wyobraźnię przestrzenną dzieci. W aplikacji ma pojawić się samouczek, który wyjaśni dzieciom proces tworzenia wydruku, ale także pokaże podstawowe części, które można ze sobą łączyć, by zabawka była ruchoma. Maluchy, które doskonale poznają możliwości drukarki dla dzieci, za kilka lat staną się nastolatkami, które przy pomocy profesjonalnych drukarek być może stworzą genialne wynalazki.

Komentarze zamknięte.