Profesjonalne drukarki 3D dają niemal nieograniczone możliwości tworzenia przestrzennych konstrukcji. W tym wpisie omówimy te najciekawsze.

Dom z drukarki

12 lat potrzebował mieszkaniec Chin – Ma Yihe, aby opracować technologię błyskawicznego konstruowania budynków mieszkalnych. Do ich stworzenia wykorzystuje odpady budowlane oraz drukarkę 3D. Prowadzona przez mężczyznę firma Yingchuang New Materials specjalizuje się w budowaniu domów właśnie w takiej technologii. Warto dodać tutaj, że do stworzenia 10 budynków potrzebna jest jedynie… doba.

Kopia… Ciebie

Kolejne nietypowe zastosowanie drukarki 3D znalazła japońska firma. Wyspecjalizowała się ona w tworzeniu miniaturowych replik głów swoich klientów. Choć pomysł wydaje się nieco szalony, zyskał całkiem sporą popularność. Największe grono klientów, zainteresowanych własnymi podobiznami stanowiły młode pary, szukające oryginalnych, zapadających w pamięć pamiątek. Biorąc pod uwagę fakt, że 1 lalka kosztowała nawet… 1800 dolarów, motywacja nowożeńców musiała być naprawdę spora.

Tabletka zastępująca inne medykamenty

Dzięki drukowi 3D naukowcy z Państwowego Uniwersytetu w Singapurze stworzyli tabletkę, która nie tylko dostarcza do organizmu optymalne dawki różnych leków, ale również uwalnia je w odpowiednim czasie. Jak twierdzą twórcy innowacyjnego rozwiązania – taka tabletka to przyszłość współczesnej medycyny. Wiele wskazuje bowiem na to, że już niebawem lekarze będą w stanie odpowiednio „zaprogramować” pastylki dla pacjenta i wydrukować idealnie skomponowane tabletki na każdy dzień leczenia.

Dowolne klucze

Przy pomocy drukarki 3D można z powodzeniem wydrukować… klucze. Co ważne, taki zabieg jest możliwy jedynie na podstawie zdjęcia. Jakiś czas temu poruszenie wywołał spektakularny przypadek Francuza , który na podstawie zdjęcia zrekonstruował sześć z siedmiu kluczy master TSA ((takie klucze umożliwiają celnikom otworzenie i zamknięcie walizki w przypadku podejrzenia niedozwolonej zawartości). Jako, że mężczyzna nie posiadał drukarki 3D, umieścił zdjęcia szablonów w Internecie. Jak nietrudno zgadnąć, właściciele odpowiedniego sprzętu szybko udowodnili, że przy użyciu szablonów można z powodzeniem stworzyć wierne kopie kluczyków.

Komentarze zamknięte.